„PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” „CZY JA JESTEM INNY" wg baśni J. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko" Scenariusz: Halina Reymann Reżyseria: Halina Reymann, Aleksandra Dudkowska, Magdalena Jarecka - Matusiak Opracowanie muzyczne: Halina Reymann, Aleksandra Dudkowska, Magdalena Jarecka - Matusiak Opracowanie plastyczne: Rodzice i nauczyciele
„ENTLICZEK -PENTLICZEK” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej-Curie „BRZYDKIE KACZĄTKO” Scenariusz ,reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Wioletta Zapała, Marcelina Dusza
„BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” „PODRÓŻE Z KAPITANEM DŻAKIEM” Scenariusz: Patrycja Michalak Reżyseria: Edyta Misiak, Anna Bartczak, Opracowanie muzyczne: Sylwia Grzelak Opracowanie plastyczne: Agata Kowalewska
„WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Kutnie „Niezapominajka” „KRÓLEWNA MARUDA” wg Z. Kaliskiej Scenariusz ,reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Anna Pałczyńska, Izabela Maj
„KOZIOŁKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” „JA COŚ MAM” wg Zofii Wójcik Reżyseria i opracowanie muzyczne: Anna Korczakowska Opracowanie plastyczne: Olga Miller, Julita Szczygielska
„PACYNKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Kutnie „Promyczek” „CO WISŁA WIDZIAŁA” Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Barbara Wisniewska ,Krystyna Mordzak
„BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” „PODRÓŻE Z KAPITANEM DŻAKIEM”
„ENTLICZEK -PENTLICZEK” z punktu przedszkolnego przy SPj Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie „BRZYDKIE KACZĄTKO”
„KOZIOŁKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” „JA COŚ MAM”
"PACYNKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Promyczek” „CO WISŁA WIDZIAŁA”
„PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” „CZY JA JESTEM INNY"
„WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 17„Niezapominajka” „KRÓLEWNA MARUDA”
2 czerwca 2017 Prezentacje II grupy wiekowej
„BYSTRZAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły „A JAK BĘDĘ DOROSŁA” Scenariusz, reżyseria, opracowanie plastyczne i muzyczne: Jolanta Stasiak
„BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły „OPOWIEŚCI Z PODWÓRKA” Scenariusz: Dorota Dankowska Reżyseria, opracowanie plastyczne i muzyczne: Mariola Michalska
Prezentacje III grupy wiekowej „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki „CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” wg Jolanty Jodki-Kuli Scenariusz, reżyseria, opracowanie plastyczne i: Beata Czarnoucka Opracowanie muzyczne: Beata Czarnoucka, Zuzia Olejnik
Prezentacje IV grupy wiekowej „WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „FAKTOBAJKA” wg Piotra Stefaniaka Scenariusz: Piotr Stefaniak Reżyseria: Monika Kubiak, Piotr Stefaniak
„WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „WKRĘCONE ZAKRĘCONE” Scenariusz: Piotr Stefaniak Reżyseria: Monika Kubiak, Piotr Stefaniak
„WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „KUPIONE SZCZĘŚCIE ” wg Piotra Stefaniaka Scenariusz: Piotr Stefaniak Reżyseria: Monika Kubiak, Piotr Stefaniak
„BYSTRZAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły „A JAK BĘDĘ DOROSŁA”
„BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły „OPOWIEŚCI Z PODWÓRKA”
„MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki „CUDA SIĘ ZDARZAJĄ”
„WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „FAKTOBAJKA”
„WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „WKRĘCONE ZAKRĘCONE”
„WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie „KUPIONE SZCZĘŚCIE ”
PROTOKÓŁ JURY DOROSŁYCH oraz JURY DZIECIĘCO – MŁODZIEŻOWEGO 23 Przeglądu Teatrów Dziecięcych „ŁAPA 2017” Kutno, 31 maja i 2 czerwca 2017r. Jury dorosłe w składzie: 1. Jadwiga Rzetelska – instruktor teatralny KDK, organizator i pomysłodawca przeglądu, przewodnicząca Jury 2. Dominika Staniszewska - instruktor teatralny KDK 3. Olga Czajkowska - instruktor KDK 4. Anna Jasińska - instruktor KDK 5. Wioleta Tuchorska - instruktor KDK 6. Krzysztof Ryzlak – instruktor teatralny KDK Jury dziecięco – młodzieżowe w składzie: Teatr Puszek: Gabrysia Kucharczyk, Sabinka Kucharczyk, Zosia Czekalska, Wiktoria Rączka, Nikola Raczka, Zosia Bregier, Asia Bregier, Magda Lipska, Zuzia Olejnik, Ania Adamowska, Albert Drabik, Maja Augustynowicz, Gabryś Łopata, Tobiasz Drabik, Oliwia Banasiak Grupa Teatralna „od jutra” oraz STUDIO TEATRALNE ,,Oj’’ : Julia Czekalska, Kaja Górska, Julia Wojtczak, Weronika Walczak, Eryk Owsiany, Natalia Katarzyńska, Patryk Raczyński, Aleksandra Więckowska po obejrzeniu 11 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące wyróżnienia indywidualne i nagrody: w I kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych dla: 1. Postać Brzydkiego Kaczątka ze spektaklu „Brzydkie kaczątko” z punktu przedszkolnego Miejskiego Nr 2 przy szkole nr 6 w Kutnie 2. Postać Wiewiórki ze spektaklu „Ja coś mam” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka’’ w Kutnie 3. Postać Lisa ze spektaklu „Ja coś mam” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie 4. Postać Brzydkiego Kaczątka ze spektaklu „Czy ja jestem inny” z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” od obu jury 5. Postać Mamy Kaczki ze spektaklu „Brzydkie kaczątko” z punktu przedszkolnego Miejskiego Nr 2 przy szkole nr 6 w Kutnie od obu jury 6. Postać Kapitana Dżaka ze spektaklu „Podróże z kapitanem Dżakiem” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie od obu jury 7. Postać Piratki – piosenka Karuzela ze spektaklu „Podróże z kapitanem Dżakiem” z Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka” w Kutnie od obu jury 8. Postać Wnuczka w kaloszach ze spektaklu „Podróże z kapitanem Dżakiem” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie - od obu jury 9. Postać Królewny Marudy ze spektaklu „Królewna maruda” z Przedszkola Miejskiego Nr 17„Niezapominajka” w Kutnie od obu jury 10. Postać Służącej Krysi ze spektaklu „Królewna maruda” z Przedszkola Miejskiego Nr 17„Niezapominajka” w Kutnie od obu jury 11. Postać Janosika ze spektaklu „Co wisła widziała” z Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Promyczek” od obu jury
w II kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych 1. Postać Królowej ze spektaklu „A jak będę dorosła” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły 2. Postać Diabła ze spektaklu „Opowieści z podwórka” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły 3. Postać Żaby Czarodziejki ze spektaklu „A jak będę dorosła” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły 4. Postać Królewicza ze spektaklu „A jak będę dorosła” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły od obu jury 5. Postać Pisarki ze spektaklu „A jak będę dorosła” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły od obu jury 6. Postać Dziewczynki z kokardami - klaps ze spektaklu „Opowieści z podwórka” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły od obu jury
w III kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych 1. Postać Matki ze spektaklu „Cuda się zdarzają” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie 2. Postać Ojca ze spektaklu „Cuda się zdarzają” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie od obu jury 3. Postać Syna piłkarza ze spektaklu „Cuda się zdarzają” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie od obu jury 4. Postać Córki ze spektaklu „Cuda się zdarzają” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie od obu jury
NAGRODA za scenariusz i inscenizację o wartości 300 zł Nagroda dla Jolanty Stasiak
NAGRODA za opracowanie plastyczne o wartości 300 zł • Nagroda dla Olgi Miller i Julity Szczygielskiej
ZESPOŁOWE WYRÓŻNIENIE (aktorskie) ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych i finansowych o wartości 200zł
1. Wyróżnienie dla zespołu „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” za aktorskie wykonanie spektaklu 2. Wyróżnienie dla zespołu ,,MISIAKI Z NASZEJ PAKI’’ ze Szkoły Podstawowej nr 1 T. Kościuszki za aktorskie wykonanie spektaklu 3. Wyróżnienie dla zespołu „WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie za aktorskie wykonanie spektaklu ,,KUPIONE SZCZĘŚCIE’’ INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIE (aktorskie) ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych i finansowych o wartości 300 zł • dla Patrycji Wachowskiej za monodram ,,FAKTOBAJKA’’ od obu jury
MAŁE WYRÓŻNIENIE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych w IV kategorii • „WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie za spektakl ,,WKRĘCONE- ZAKRĘCONE”
WYRÓŻNIENIA nagroda finansowa o wartości 200 zł w I kategorii • „KOZIOŁKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” za spektakl „JA COŚ MAM” • ,,ENTLICZEK - PENTLICZEK” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej-Curie za spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO”
w II kategorii • „BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl „OPOWIEŚCI Z PODWÓRKA’’
w III kategorii wyróżnień nie przyznano
w IV kategorii • WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie za spektakl „KUPIONE SZCZĘŚCIE ”
DUŻE WYRÓŻNIENIA nagroda finansowa o wartości 400 zł
w I kategorii • „PACYNKI” z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kutnie Promyczek za spektakl „CO WISŁA WIDZIAŁA’’ NAGRODY GŁÓWNE – EMBLEMATY PRZEGLĄDU ŁAPA i nagroda finansowa o wartości 600 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Kutno i Kutnowski Dom Kultury w I kategorii • „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” za spektakl „CZY JA JESTEM INNY" • „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Kutnie „Niezapominajka” za spektakl „KRÓLEWNA MARUDA” • „BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” za spektakl „PODRÓŻE Z KAPITANEM DŻAKIEM w II kategorii • ,,BYSTRZAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl ,,A JAK BĘDĘ DOROSŁA”
w III kategorii ŁAPY • „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „CUDA SIĘ ZDARZAJĄ”
w IV kategorii - nie przyznano
WYRÓŻNIENIA PUSZKA nagroda finansowa 200 zł ufundowane przez KDK
w I kategorii • „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” za spektakl „CZY JA JESTEM INNY" • ,,ENTLICZEK -PENTLICZEK” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej-Curie za spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO” w II kategorii • ,,BYSTRZAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl ,,A JAK BĘDĘ DOROSŁA”
NAGRODY GŁÓWNE – MASKOTKI PUSZKA i nagrody finansowe na sumę 400 zł ufundowane przez KDK w I kategorii • „BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” za spektakl „PODRÓŻE Z KAPITANEM DŻAKIEM” • „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Kutnie „Niezapominajka” za spektakl „KRÓLEWNA MARUDA” w II kategorii • „BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl „OPOWIEŚCI ZPODWÓRKA’’ w III kategorii • „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” Patronat Honorowy nad przeglądem objął Prezydent Miasta Kutno. Nagrody ufundowane zostały przez firmę Kellogg’s i Kutnowski Dom Kultury.